اگر سوالی داشتید در واتساپ، روبیکا، تلگرام و اینستاگرام در خدمتتان هستیم. ابعاد دقیق محصولات در توضیحات زیر آن نوشته شده و موجودی و قیمت بروز است. سفارشات ثبت شده نهایتا تا روز بعد، تحویل پست میشوند. 09015295285
دسته بندی محصولات محصولات تخفیف دار
50 درصد تخفیف ویژه بدلیجات زنانه!!! نصف قیمت بخر! تک به قیمت عمده! محصولات تخفیف خورده رو ببین
دسته بندی محصولات محصولات تخفیف دار

کدام رودخانه و مکان ها در ایران طلا دارد؟ + آدرس و فیلم

مدیر کالای تکمدیر کالای تک

در این مقاله مکانهای احتمالی برای یافتن طلا در ایران را بررسی میکنیم و میگوییم که کدام رودخانه و مکان ها در ایران طلا دارد و آدرس آن ها کجاست.

کدام رودخانه و مکان ها در ایران طلا دارد

طلا یکی از باارزش ترین منابع زیرزمینی است. بزرگترین معادن طلا در کشورهای چین، آفریقای جنوبی و استرالیا وجود دارد‌.

در این میان ایران پنجاهمین رتبه را در بین کشورهای طلاخیز دارد. در حال حاضر در ۲۱ استان از کشور منابع طلا شناسایی شده است و ۱۵ معدن در حال بهره برداری می باشد. عبور رودخانه ها از بستر این استان های زرخیز سبب شده بسیاری از این رودخانه ها دارای ذرات طلا باشند. طلای موجود در این رودخانه ها در پیچ و خم رودخانه، محل های محدب و پایین دست رودخانه رسوب می کند.

خرید زنجیر مردانه

مکانهای احتمالی برای یافتن طلا در ایران

طلا فلزی براق، کمیاب و از جمله باارزش ترین ذخایر زیر زمینی محسوب می شود. معادن طلا از رسوب طلای محلول در سیالات داغ زیر پوسته زمین در بین شکاف های پوسته زمین ایجاد می شود. اگر این رسوبات در قسمت های وسیع متمرکز شوند، معادن بزرگی از طلا ایجاد می شود. آمارها نشان می دهد تاکنون ۲۴۴۰۰۰ تن طلا کشف شده که بخش عمده این ذخایر مربوط به کشورهای چین، استرالیا و آفریقای جنوبی می باشد. کاوشگران طلا در سراسر دنیا با استفاده از ابزارهای فلزیاب دقیق و با تکیه بر مهارت، دانش و تجربه مناطقی را که احتمال یافتن طلا در آن جا وجود دارد، شناسایی کرده و حفاری را آغاز می کنند.

ایران کشور طلاخیزی نیست؛ تقریبا ایران رتبه ۵۰ ام را در بخش ذخایر طلا در دنیا دارد. اما با این حال با توجه به گزارشات ارائه شده از جانب وزارت صمت در حال حاضر ۱۵ معدن طلا در ایران کشف شده که بزرگترین آن ها معدن طلای زرشوران واقع در ۳۵ کیلومتری شهرستان تکاب در آذربایجان غربی می باشد.

استان های کردستان، آذربایجان شرقی، تهران و اصفهان نیز دارای منابع متعددی از طلا هستند. البته در استان های کرمان، یزد، مرکزی، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و همدان نیز اکتشافات قابل توجهی انجام شده است.

کدام رودخانه ایران طلا دارد

کدام رودخانه ایران طلا دارد

با تشکیل طلا در شکاف های پوسته زمین این امکان وجود دارد که منابع آب زیر زمینی در هنگام خروج از دل زمین از کنار این ذخایر طلا عبور کرده و تکه هایی از این ذخایر را همراه خود خارج کند.

البته در صورتی که معادن طلای در حال حفاری در کنار رودخانه قرار داشته باشند نیز آب رودخانه با عبور از روی خاک طلا، مقداری طلا را به همراه خود خواهد برد. از آنجایی که طلا به نسبت بسیاری از فلزات، فلز سنگینی محسوب می شود، در موانع موجود در سر راه رودخانه رسوب می کند.

بهترین مناطق رودخانه برای یافتن طلا در قسمت پایین دست رودخانه است. در این قسمت سرعت آب کم شده و املاح به راحتی رسوب می کنند. به علاوه در پیم و خم ها و قسمت های محدب رودخانه ها امکان یافتن طلا محتمل تر می باشد.

از آنجایی که ایران کشور زرخیزی نیست، در مورد کشف طلا از بستر رودخانه ها در ایران اطلاعات دقیقی وجود ندارد. اما برخی از افراد در برخی از رودخانه ها موفق به یافتن طلا شده اند. به طور کلی در رودخانه هایی که از استان های طلایی ایران و از کنار معادن و ذخایر طلا عبور می کنند، احتمال پیدا کردن طلا بالاتر است.

آدرس رودخانه های طلادار ایران

وجود ذخایر طلا در ۲۱ استان ایران از جانب سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور تایید شده است. اما در حال حاضر تنها ۱۵ معدن طلا در کشور وجود دارد. استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، سمنان، مرکزی و زنجان استان های طلایی ایران محسوب می شوند.

در رودخانه هایی که از بستر این استان های زرخیز می گذرند، احتمال پیدا کردن قطعات طلا وجود دارد. در این میان از رودخانه ارس در استان آذربایجان غربی می توان نام برد که در بستر این رودخانه انواع کانی ها و فلز طلا وجود دارد.

در سه شهر استان مازندران نیز وجود ذخایر طلا تایید شده است. بنابراین احتمال یافتن طلا در رودخانه های جاری در این استان نیز وجود دارد. از طرفی بسیاری از رودخانه ها که از مناطق طلاخیز ایران عبور می کنند به دریای خزر می ریزند. بنابراین احتمال یافتن طلا در رودخانه های استان های شمالی دور از انتظار نیست.

مکانهای احتمالی برای یافتن طلا در ایران

در بین تمام این رودخانه ها، رودخانه قزل اوزن معروف ترین رودخانه طلایی ایران است. این رودخانه از طولانی ترین رودخانه های ایران است که از ارتفاعات دیواندره سنندج و چهل چشمه سقز سرچشمه گرفته و پس از عبور از کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و اردبیل و لاهیجان به دریای خزر می ریزد. از آنجایی که این رودخانه از استان های زرخیز ایران عبور می کند و مسیر پر پیچ و خمی دارد، احتمال یافتن طلا در این رودخانه وجود دارد.

اما بطور کلی همانطور که گفته شد، تاکنون اطلاعات دقیقی در مورد استخراج و اکتشاف طلا از بستر رودخانه های ایران در دسترس نیست.

ما در فروشگاه بدلیجات کالای تک، انواع زیورالات استیل رنگ ثابت مثل گردنبند مردانه و زنانه، انواع دستبند مردانه و دخترانه و بسیاری اکسسوری های دیگر با بهترین قیمت و کیفیت را برای ارائه به مشتریان خود داریم. از دسته بندی محصولات می توانید قیمت و تصویر کالاهای موجود را مشاهده نمایید.

طلا در رودخانه قزل اوزن

رودخانه قزل اوزن یکی از بلندترین رودخانه های ایران است. قزل اوزن نامی ترکی است که از دو کلمه (قزل) و (اوزن) تشکیل شده است. قزل در زبان ترکی به معنای، سرخ، طلا و طلایی است. و اوزن به معنای دره، محلی با آب فراوان و رودخانه است. بنابراین می توان گفت قزل اوزن به معنای رودخانه طلایی است.

این رودخانه به علت عبور از منابع طلای کردستان حاوی ذرات طلا می باشد. این رودخانه، ذرات کوچک طلا را با خود حمل کرده و پس از عبور از مسیر پر پیچ و خم خود و با گذر از استان های کردستان، زنجان، آذربایجان شرقی و اردبیل این رسوبات گرانبها را در پشت سر سفید رود در استان گیلان برجای می گذارد.

فیلم استخراج طلا از رودخانه

فیلم استخراج طلا از رودخانه

در ادامه لینک چند فیلم از استخراج طلا از رودخانه ها گردآوری شده است:

فیلم اول (آپارات)

فیلم دوم (آپارات)

فیلم سوم (یوتیوب)

فیلم چهارم (یوتیوب) پیشنهادی

مطالب مرتبط

55 پاسخ به “کدام رودخانه و مکان ها در ایران طلا دارد؟ + آدرس و فیلم”

  1. درود .درمورد اصفهان یا استان چهارمحال مطلبی نذاشتین یعنی کار مردم بی فایده وطلایی وجود ندارد یا اطلاعی ندارین لطفا جواب بدین با تشکر.

 1. دوست عزیز ممنون بابت اطلاع رسانی ولی تا اونجای که میدونم چون در جوار رودخانه قزل اوزون زندگی میکنیم اردبیلی هستم معنی قزل درست گفتین ولی معنی (اوزون)در زبان وفرهنگ ما معنی (شنا کردن روان بودن )است

 2. بله طلا در مسیر قزل اوزن هست ولی بسیار مسیر سختی است از قسمت پاوه رود به چنار و از آنجا تا کمر واز کمر تا میندیگین جاهایی است طلا پیدا شده اما رفتن به این مناطق گاو نر میخواهد و مرد کهن .اگر فلز یاب عالی داشتید بیایید برویم ‌.

    1. سلام بیاین یه گروه تشکیل بدیم بنام طبیعت گرد بریم طبیعت هم تفریح و هم یه سری به رودخانه های طلایی سر بزنیم 09195037397

     1. درود بر شما ؛
      آقا رضا سلطانی من در منطقه طارمات عليا و هم سفلی قزل اوزن. گیلان سفید رود با شاخه های فرعی سرتاسرش تا دریا به رودخانه هاشون مسلط هستم آخه چند سال فصل پائیز که میشد (ماهیگیری کردیم منو بهترین رفیقم! اون اسمش *خدا* هستش)!
      آقا اصلا رود سراغ دارم خیلی غنی و اسرارآمیز شما فکر کن مثل رود آمازون. بندرت آدمیزاد پا به اونجا گذاشته ماشین جای خود موتور تریل زوری میره اما پیاده راحت میشه رفت چند بار رفتم. چموخمش و امنیت راه با من. تنهایی جاهایی رفتم موندم که از تصور خارجه ولی جهت کار جویندگی نمیشه تنها یکدست صدا نداره. خیلی وقته که دلم میخواد گروهی طبیعتگرد بنام ( کوهیار )راه اندازی کنم تا فعلا که قسمت نشده. بخدا تا بحال به کسی هم نگفتم چون اعتقاد دارم که آدمای مثل خودم رو خدا سرراهم قرار بده بدردم میخوره و هر زمانی رو که خودش مصلحت بدونه بدون شک اونوقت موفقیت هم باهامونه.
      (در خدمتم، فقط حرفه‌ایها)
      ۰۹۳۳۲۱۴۸۲۱۷محضیار.

 3. توضیحات جای خود اما فیلم یک و دو واقعا چرت محض بود عامو جوری قلوه سنگ رنگ شده از تو گل و شن می‌کشید بیرون که میتونست ذخایر بانک مرکزی کشور رو روشون رو کم کنه آخه قلوه سنگ طلا خدایی؟ مردم که جوک نیستن

   1. سلام دوست عزیز
    شماقبلامطالعه واموزشوطبیعت گردی کردین؟
    نمیخوام جسارت کرده باشم ولی ازمخاطرات ومشکلات احتمالی خبرداری؟؟

 4. مدیر محترم سایت مطالب درج سده خوبه ولی فیلمهایی که قرار دادید کاملا گمراه کننده است .
  244000 کیلو طلادر جهان تا کنون یافت شده این قدر در فیلم در دو دقیقه 10 کیلو طلا یدا کرد .
  مسخره است😁

   1. ایول جوانان ایران زمین
    فقط برادرانه ودرحدوصیت عرض کنم اگه امکانات وامادگی جسمانی وجرات وجسارت دارین پابه عرصه بذارین وباخلوص نیت که اصل مهمه
    دراینصورته که خدارزق وروزی مون روبی منت بریرراه قرارمیده حتی بیشترازحدتصورخودمون

 5. با درود بر شما .در استان البرز رودخانهای متعددی وجود دارد که حتما شما بیشتر از بنده مطلع میباشید .در ضمن من چند سال گذشته متنی را در سایتی ذر همین هولدینگ خواندم که معدن طلای البرز بدلیل اختلاف حساب فعلا پلمپ گشت و در توضیحات آمده بود معدن طلای در البرز پیدا شده و در دست تحقیقات است تا احداث شود .برکات البرز کوه بر کسی پوشیده تیست چند درصد معادن کشور در استان البرز قرار دارد ؟سی ؟سیو هفت ؟با تشکر .

  1. سلام من بچه خود قزل اوزنم اینجا دوتا معدن طلا هم کشف کردن متاسفانه نتونستن کاری کنن بستن معدنو فعلا مونده پایینشم رودخونس اگ کسی خاس و تجهیزات داره من بچه اینجام .۰۹۱۹۷۸۹۹۳۵۷

   1. اره جونم دوتانبودویک معدن بود
    اونم محض اطلاع باتوجه به مکان معدن اکتشافی وکانیهای سختی که رگه های طلا (تاکیدکنم ،رگه طلا)درشون وجودداره نسبت به هزینه اکتشاف واستخراج،امکانات مکانیکی،وزمان ومقدارمحصول خالص بدست امده به هیچ‌وجه صرفه وتوجیح این همه هزینه هنگفت رونداشت تاجایی که بنده مطلعم

 6. منم ازبهبهان هستم ۲۸سالمه هرکی پایه هست بیاد تاباهم بریم رودخانه های اطراف رو تست کنیم من یکی روتست کردم ۰۹۳۷۸۴۶۳۲۸۶ بزنگین تا پایه بشیم وبریم واسه گشتن در رودخونه ها

 7. سلام و درود بر همه دوستان هم وطن ،رفقا من بچه زنجانم از اونجایی ک نصف رودخانه قزل اوزن تو شهر ما یعنی زنجان گذر کرده و من خیلی علاقه مند به پیدا کردن طلا هستم و چند باری به جستو جو پرداختم خاستم بگم ک این رود به هیچ وجه مث ثابق نیست و بیش از حد آبش کم شده جوری که فقط یک جوی کوچک دو سه متری و بیش از حد کم عمق ازش باقی مونده و اکثر زمینش تبدیل به دشت شده اگر قرار بوده طلایی وجود داشته باشه تو گذشته سیل همراه با خودش اورده و بعضی جاها رسوب کرده که اصلا الان تو خود آب نیست،اگر دنبال طلا خواستی بگردی توی آب رو بیخیال شو بچسب به دور و اطرافش ک سنگ های بزرگ و کوچک رسوب کرده باشن اگر بدقت و بارها جستو جو کنی شاید بتونی دو سه گرمی در روز کاسب بشی به شرطی که واقعا زمان واسش بزاری،اینم بگم با دو سه بار تست کردن و جستو جو کردن به هیچ جا نمیرسی و فقط خستگی برات میمونه،
  کاش دستگاه داشتم اگر دستگاهش بود خیلی از نقاط رو میشناسم ک امکان پیدا کردنش تا هفتاد درصد هست،
  اگ دستگاهشو داری و واقعا پایه هستی و شراکت سرت میشه با من تماس بگیر
  09910013341

 8. رفقایی ک واقعا به دنبال طلا هستین یه پیام دارم واستون
  اگه واستون مقدوره به رودخانه ی آق دره واقع در شهر تکاب سر بزنید از اونجایی ک شهر تکاب سه معدن طلا داره و این رودخانه ی آق دره از کنار این معادن ردد شده پیدا کردن طلا صد در صد واستون مقدور میشه ولی با زحمت زیاد ،من خودم اصلا نرفتم ولی به تعداد بالایی شنیدم ک برداشت خوبی کردن ،اگه رفتی و خدا برات خواست و روزیتو داد حتما از ته دلت برام دعا کن که شدیدا محتاج دعاتونم،مرسی رفقا،مخلص هم وطن ی های گلم من رسول هستم

  1. عرض سلام و ارادت
   دوستان درحال حاظر با این شرایط بی کاری و گرانی خواهشن اگر گروهی هست که دنبال طلا از رودخانه هاست بنده هم درخدمتم ممنون میشم اطلاع دهید …
   ۰۹۱۸۰۰۲۸۷۴۵

 9. سلام داداشا
  خوبین؟ خسته نباشین؟
  من تو معدن طلا کار کردم تویه معدن طلا، طلا کلا به رنگ سیاه و قهویه ای داخل سنگهای سیلیس در میاد
  اما مهمترش اینه که طلایه رودخانه ای وقتی به دست میاد که آبرفتی باشه یعنی کاملا زرده زرد باشه نه معدنی
  داخل رگه
  بگذریم…
  من کلا روش در اوردن طلای اولیه سیاه یا قهوه ای که از داخل رگه در میاد رو بلدم به روش اسید و سیانور اما کمی اذیت داره هم غیر قانونیه و به طبیعت آسیب میزنه
  اما یه روش خیلی باحال و با هزینه کم و راحت بلدم برای طلای آبرفتی که داخل رودخانه ها به رنگ زرد طلایی پیدا میشن رو میدونم که اگه فقط یه رودخونه باشه که به مقدار خیلی کم طلا توش باشه میتونم به راحتی طلاهاشو جدا کنم
  اگه کسی هست رودخانه بلد باشه و دولت اذیت نکنه میتونم باهاش کار کنم

  1. من خودم بچه طارمم..و رودخانه قزل اوزن از روستای ما میگذره..فعلا کسی خبر نداره که طلا هست ،،یا اگرم دارن ،روش استخراجشو بلد نیستن..ما جز اولین روستاهای طارم در ورودی رودخانه هستیم…حاظر به همکاری امن

   1. آقا فرشاد سلام
    بفرمایید آدرس طارم کجاست و چه وسایلی برای پیدا کردن طلا از رودخانه لازم است و احیانا از کجا می‌شود این وسایل را خرید

  2. سلام خداقوت داداش
   باتوجه به اینکه اکثرطلای پیداشده دربستررودهاومسیرهابصورت ناگت طلا هستش وطی مسیررودموردسایش وفرسایش قرارمیگیره خیلی ازناخالصی هاوسنگ های اضافی جداشده وچون طلا فلزه وامکان شکست وخردشدنش نسبت به سنگ کم وناچیزه هزینه وزمان زیادی برای استخراج واسیدشوئی وجداسازی نمیبره
   درموردسیانورهم فک کنم بهتره تحقیق کنی
   خاک پای هموطنم هستم

 10. سلام هموطنای گل
  باعرض پوزش ازهمه دوستان وصاحب نظران ،
  بنده سه سال دنبال اینکارم وسایل وتجهیزات محدودبخودم رودارم .ولی گذشته ازاین حرفها این اقدامات اولا دل وجرات میخواد،یکم سرمایه حتی محدود،فکروذهن وبدن اماده وورزیده میخوادتابتونی توشرایط جوی وشب وروزش ازپادرنیای،بلدراه میخوادوبا الکی تپه کندن واب رودخونه وابرفت هاروزیرو روکردن فقط زمان وتوان خودتوبن بادمیدی,اگه کسی مایله ازدست اوردوتجربیات بنده توذین سه سال استفاده کنه وراهنمایی وکمکی لازم داره خوشحال میشم کمکی کرده باشم تاازموهبت خدادادی بهره ای هرچندکوچیک ببری
  09149872183

 11. لطفا توپیام رسان روبیکا پیام بذارین تا تبادل اطلاعات کنیم وحتی المقدورازتماس تلفنی خودداری کنین (بدلیل مشغله کاری)09149872183
  خودم بچه اذربایجانم همه مناطق احتمالی قزل اوزن،قره سو،شابیل،ارس وچندجای دیگه کمپ زدم عرض سه سال فعالیتم

  1. دوستان عزیز سلام بچه هایی که مایل هستن اکیپی تشکیل بدیم ورودخانه های استان البرز رو زیر و رو کنیم بهم پیام بده بریم سراغ پیدا کردن رنگ زرد 09192092358

   1. سلام وقت همگی بخیر من سعید هستم کاراصلی من هم طلا سازی موارد همه موارد طلا به مدت 31,سال می‌باشد حدود 20سال پیش شخصی رودخانه ای رادرسمت اراک معرفی کرد گفت کف رودخانه نگاه می‌کنی برق میزد باهم رفتیم به اندازه 10کیلو ازخاک رو آوردم خاک رو شستم غالکاری انجام شد طلا هم درآمد تصور میکنید بعدش چیشد چندتا نظر بدید تا بقیه رو بگم.

 12. دوستانی که اهل منطقه هستن ومطالعه کافی دارن قطعامیدونن مناطقی که نام بردم بهترین ومحتمل ترین مکانهاست

 13. بچهای عزیز بنده نمیخوام‌ شمارو نا امید کنم ولی این گشتن طلا و دوستانی که میگن بریم جمع بشیم که بریم تو رودخانه و طلا پیدا کنیم اولا اینایی که تو فیلم دیدید فقط فیلم هستش و فقط بابت مطالب این اقا بازدید بخوره یه کمی رویا پردازی هم داشته و شما قانون جمهوری اسلامی رو مگه نمیدونید وقتی ما مرد و زن اختیار زندگی خودمون رو نداریم وقتی نمیتونی ازادانه حرف بزنی وقتی نمیتونی لباس بپوشی دیگه میخوای بری طلا پیدا کنی قانون جمهوری میگه هر چیز با ارزش تو کشور از دل خاک روی خاک وسط خاک پیدا شده ماله دولت هست باید تحویل بدی تازه تحویل هم دادی میان تورو انقدر میزنن شکنجه میکنن که الباقی این کجاست گرفتین بچها اول باید با یه مجوز گردن کلفت گرفت که فکر نکنم به کسی بدن و اون موقع باید دنبالش بگردی اونم چی باید به دولت تحویل بدی شما به عنوان کاشف فقط میتونید این کارو کنید و هر چیزی پیدا شده باید تحویل داده بشه انشاالله که مطلب رو فهمیده باشید و در ضمن بگم از قدیم گفتن که دنبال گنج‌میخوای بری یک نفر کمه دونفر زیاد فهمیدی هیچ چیزی در این مملکت که نه همه جو شراکت یه پاش گیره تمام

  1. با همه احترامی که قابیل هستم باید بگم شما *** آدمی هستی که دیدم
   چون من خودم تا حالا کلی سنگ قیمتی پیدا کردم و به راحتی رفتم معامله کردم ضمنا اگه یه طلا فروش رفیقیت باشه همه چیز حله یکم امید وار باش فقط آیه یاس نخووون

  2. سلام وقت همگی بخیر من سعید هستم کاراصلی من هم طلا سازی موارد همه موارد طلا به مدت 31,سال می‌باشد حدود 20سال پیش شخصی رودخانه ای رادرسمت اراک معرفی کرد گفت کف رودخانه نگاه می‌کنی برق میزد باهم رفتیم به اندازه 10کیلو ازخاک رو آوردم خاک رو شستم غالکاری انجام شد طلا هم درآمد تصور میکنید بعدش چیشد چندتا نظر بدید تا بقیه رو بگم.

 14. سلام وقت همگی بخیر من سعید هستم کاراصلی من هم طلا سازی موارد همه موارد طلا به مدت 31,سال می‌باشد حدود 20سال پیش شخصی رودخانه ای رادرسمت اراک معرفی کرد گفت کف رودخانه نگاه می‌کنی برق میزد باهم رفتیم به اندازه 10کیلو ازخاک رو آوردم خاک رو شستم غالکاری انجام شد طلا هم درآمد تصور میکنید بعدش چیشد چندتا نظر بدید تا بقیه رو بگم.۰۹۳۷۱۱۲۸۶۸۶

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت